Żylaki – jak powstają i jak sobie z nimi radzić?

12/28/2018|Posted in: Moim zdaniem

Żylaki to przykra dolegliwość, dotykająca ponad połowy dorosłych ludzi po 45 roku życia. Zbyt mała ilość ruchu z upływem czasu powoduje, że zastawki w żyłach stają się słabe i krew zaczyna się cofać. Wtedy wzrasta ciśnienie krwi i z coraz większą siłą naciska ona na ściany żył. Ma to miejsce głownie na nogach, na co ma wpływ grawitacja oraz odległość od serca, które tą krew pompuje. Tak właśnie powstają żylaki (nieprawidłowe poszerzenia żył) – kiedy żyły rozszerzają się i nie są w stanie powrócić do swojego pierwotnego kształtu.

TABLETKI NA ŻYLAKI

Najczęściej wybierana forma, zwykle substancje czynne takich preparatów to zmikronizowana diosmina i zmikronizowana hesperydyna. Można je stosować, kiedy mamy już żylaki, ale również wtedy gdy jesteśmy zagrożenie ich wystąpieniem i chcemy temu zapobiegać.


ŻELE NA ŻYLAKI

Żele można stosować zewnętrznie w miejscu wystąpienia przykrych dolegliwości, jakie powodują żylaki. Ich główny składnik to zwykle heparyna, która wykazuje miejscowe działanie przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Można je stosować również po urazach, np. w przypadku naciągnięcia mięśni, ścięgien, więzadeł, przy skręceniach i zwichnięciach. Sama jestem po zabiegu skleroterapii i ogromną ulgę przynosi ma Naproxen Emo który szczerze polecam:)

MAŚCI NA ŻYLAKI

Najczęściej stosowana maść na żylaki to maść końska. Ma działanie chłodzące, co pomaga przynieść szybką ulgę przy bolących nogach. W jej skład wchodzi 25 rodzajów ziół i jest dokonała do leczniczego masażu.

KAPSUŁKI NA ŻYLAKI

Zwykle w ich składzie są składniki mające na celu wzmocnienie napięcia ścian naczyń krwionośnych, przez co wzmaga przepływ krwi w żyłach.

Objawowo polecane jest podnoszenie nóg od góry (aby krew z nich spłynęła) oraz zimnie okłady, które obkurczają naczynia krwionośne.

Żylaki dotyczą też niestety nie tylko nóg – hemoroidy (czyli żylaki odbytu, bo o nich mowa) dotyczą również większości dorosłych ludzi, a sprzyjają im siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej.

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*


* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.