Witaminy

Korzystanie z gotowych witamin to często pójście na łatwiznę. Kiedy stajemy przed wyborem; komplet witamin czy jabłko, owoc zawsze powinien być na pierwszym miejscu. Zaczęła się wiosna, czyli czas, w którym dostęp do świeżych warzyw i owoców z dnia na dzień będzie coraz łatwiejszy.

Niestety – są też przypadki, w których niezbędne jest wsparcie się gotowymi preparatami. Kiedy w sklepach brakuje naturalnych wspomagaczy, męczy nas awitaminoza lub cierpimy na alergię pokarmową na większość warzyw i owoców (jak w moim przypadku), stajemy przed trudnym wyborem zestawu witamin.


Pamiętajmy! Nadmiar witamin również jest szkodliwy – branie 3 rodzajów suplementów witaminowych nie pomoże, a może nawet zaszkodzić! Każdy z nas ma inne potrzeby i powinien przyjmować inne witaminy. Czym kierować się, wybierając zestaw witamin? Co muszą zawierać? Zasada numer 1 – im więcej witamin i minerałów w 1 dawce, tym lepiej. W zależności od proporcji zawartych w nich składników powinniśmy dobrać preparat indywidualnie. – witaminy z grupy B (w tym kwas foliowy) – ważne w każdym organizmie, w szczególności dla kobiet, osób cierpiących na anemię (tu ważne jest też żelazo) i na objawy zmęczenia – witamina A i E – dla osób, chcących powstrzymać skutki starzenia – dbających o młody wygląd skóry i chcącym zapobiec problemom z krążeniem. Witamina E nie bez przyczyny jest znana jako „witamina młodości”. Zwykle witamina A i E występują razem. – magnez – powinien być na pierwszym miejscu u osób prowadzących stresujący tryb życia, nadużywający kawy i alkoholu – witamina PP (niacyna) – dla osób borykających się z wahaniami cukru oraz dbającymi o prawidłowy poziom cholesterolu we krwi

Jakie witaminy są polecane dla dzieci? Moim najwspanialszym wspomnieniem dzieciństwa jest Vibovit🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *