Soczewki

Soczewki kontaktowe czy okulary? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. To odwieczny problem – i to dosłownie, bo pierwszych soczewek użyto już pod koniec XIX wieku. Oczywiście nie mają one nic wspólnego z soczewkami kontaktowymi dostępnymi na rynku dziś. Dla jednych soczewki kontaktowe to wygoda i sposób na zapomnienie o problemach ze wzrokiem, dla drugich zaś powód obaw – w końcu to ciało obce w oku. Co ciekawe, po wielkim boomie na soczewki kontaktowe wróciła moda … na okulary! Dostępne są oprawki w wielu kolorach i kształtach, co więcej na każdym kroku kuszą nas promocje typu „druga para gratis”.Soczewka kontaktowa (a konkretnie szkło kontaktowe) to soczewka która jest umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Ten fakt trochę przeraża niektórych potencjalnych jej użytkowników. Soczewki mogą być:

– dzienne

– dwutygodniowe

– miesięczne

– kwartalne

Każde z nich trzeba jednak zdejmować na noc i pamiętać o ich pielęgnacji, a mianowicie o ich przechowywaniu w specjalnym płynie pielęgnacyjnym (który je oczyszcza). Są już dostępne w sklepach soczewki, które można nosić 30 dni bez zdejmowania.

Niegdyś element spędzający sen z powiek, teraz stał się elementem ubioru i modnym dodatkiem. Soczewki jednak nie pozostają w tyle i pozwalają zmienić kolor oczu w każdej chwili – soczewki kolorowe to hit który umożliwia dopasowanie koloru oczu do nastroju, okazji czy ubrania.

Krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm – przy każdej z tych dolegliwości masz możliwość wyboru lepszego dla Ciebie rozwiązania. Soczewki kontaktowe nosi już 125 milionów ludzi na całym świecie. Co jest lepsze – okulary czy soczewki kontaktowe? Wszystkie za i przeciw obu rozwiązań opisuję TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *