Przeciwbólowe

Przeciwbólowe

Boleć może praktycznie wszystko, chociaż najczęściej uskarżamy się na bóle brzucha i bóle głowy. W zależności od kierunku, z którego ból pochodzi, różne są formy walki z nim. Preparaty przeciwbólowe są ogólnodostępne w aptekach, sklepach i na stacjach benzynowych w kilku formach:

TABLETKA PRZECIWBÓLOWA

Tabletki przeciwbólowe są najczęściej wybieraną formą walki z bólem. Są niezbędne, gdy chodzi o ból wewnętrzny, na przykład wcześniej wymienione: ból głowy czy ból brzucha (w tym bóle menstruacyjne). Mogą to być tabletki lub kapsułki przeciwbólowe (z substancją czynną w formie płynnej, co przyspiesza jej wchłanianie).

CZOPEK PRZECIWBÓLOWY

Czopki przeciwbólowe są stosowane szczególnie często u dzieci, ze względu na swój szybki czas działania. Są też zalecane, gdy ból idzie w parze z wymiotami – wtedy nie ma problemu, iż lek zostanie wydalony zanim zdąż się wchłonąć. Są bezpieczniejsze dla wątroby niż tabletki, są też więc często stosowane u osób starszych.


MAŚĆ PRZECIWBÓLOWA

Kremy i maści przeciwbólowe to najchętniej wybierana forma przez osoby cierpiące na bóle stawowe i kręgosłupa. Również dla sportowców, w przypadku bólu mięśni, urazów czy stanu zapalnego, maści przeciwbólowe – aplikowane bezpośrednio na skórę – to najlepsze rozwiązanie. W związku ze swoją formą (zastosowanie zewnętrzne) może być stosowana wraz z lekami doustnymi i nie obciąża wątroby, tak jak tabletki.

ŻEL NA ZĄBKOWANIE

Kiedy ból dotyczy dziecka, trzeba działać szybko i skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Gdy nasze maleństwo cierpi z powodu ząbkowania, najlepszym rozwiązaniem są specjalistyczne żele przeciwbólowe na ząbkowanie.

ŻEL I MAŚĆ ROZGRZEWAJĄCA

W przypadku grypy, przeziębienia i nieżytów dróg oddechowych przydatne są żele i maści rozgrzewające. Popularna jest maść końska, którą masaż działa odprężająco i rozluźniająco na mięśnie nóg, klatki piersiowej i pleców, a także usuwa napięcia mięśniowe. Jest dobrym przykładem na to, że czasem warto – zamiast walczyć z bólem – pozbyć się jego przyczyny.

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*


* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.