Na alergię

Na alergię

Alergia skórna, pokarmowa czy na pyłki – wszystkie z nich świadczą o nietolerancji organizm na wybrane alergeny. Przewlekły katar, swędzenie skóry, czy łzawienie oczu  to najczęściej występujące objawy mogące świadczyć o alergii.

Cierpisz na alergię? Nie jesteś sam! Pomimo że została ona sformułowana jako choroba dopiero na początku XX wieku, dziś jest już określana jaka „choroba cywilizacyjna„. Alergia według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) klasyfikuje się w Top5 najważniejszych i najczęściej występujących chorób na świecie.Zapobieganie alergii jest trudne, jako że przyczyna jej występowania oraz ciągłego (od 50 lat!) wzrostu częstości jej nabywania jest zagadką. Przewlekłe i obniżające komfort życia objawy wymagają konsultacji alergologa, który – powinien zdecydować: leczenie farmakologiczne lub immunoterapia (odczulanie – w moim przypadku trwała 3 lata, więc jest to rozwiązanie wymagające dużej dozy cierpliwości). Podjęcie leczenia poprzedzają testy alergologiczne. Niestety moje odczulanie nie do końca się powiodło – do dziś, gdy zaczyna się pylenie, muszę stosować środki doraźne, czyli leki przeciwalergiczne. Najbardziej niebezpieczna jest alergia na jad owadów – w takim wypadku może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, czyli zagrażająca życiu szybko zaczynająca się i postępująca reakcja alergiczna. Na szczęście są sposoby na leczenie objawowe, czyli szybkie zredukowanie uciążliwych dolegliwości wynikających z alergii. W aptekach dostępne są tabletki, aerozole do nosa, krople do oczu czyli leki przeciwalergiczne pomocne przy alergii pyłkowej – a w przypadku alergii skórnych: specjalistyczne kremy i maści.

Pamiętaj! Dostępne w aptece preparaty antyalergiczne służą do działania doraźnego, jeśli dolegliwości pomimo stosowanie leków trwają dłużej niż 10 dni, niezbędny jest kontakt z lekarzem. Jeśli tego nie zrobimy, objawy mogą się nasilić, a nawet doprowadzić do pojawienia się astmy. Jakie leki przeciwalergiczne wy polecacie?

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*


* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.