Na stawy

Na stawy

„Rwanie” i ból w stawach to nie jest tylko domena sportowców i osób starszych. Problemom ze stawami sprzyjają:

  • siedzący tryb życia
  • nadwaga
  • wady postawy
  • wysiłek fizyczny

Które oprócz bólu, powodują zauważalne, a właściwie słyszalne objawy – „skrzypienie stawów”, najczęściej występujące w kolanach, które każdego dnia dźwigają praktycznie cały ciężar naszego ciała.

Jakie są najpopularniejsze leki na stawy?


Jeśli borykasz się z problemami ze stawami, wskazana jest dieta bogata w białko (budulec chrząstki stawowej) oraz wapń. Szczególnie zalecane są też ryby morskie, zboża i rośliny strączkowe. Gdy zwiększenie aktywności fizycznej i utrata wagi nie wystarczają pozbyć się dolegliwości stawów, można wspomóc się suplementami diety, których na rynku nie brakuje. Preparaty na stawy powinny zawierać przede wszystkim kolagen, ale też glukozaminę oraz chondroitynę. Leki na stawy są na szczęście dostępne w aptekach stacjonarnych i internetowych bez recepty.

Ból można też uśmierzyć za pomocą preparatów do użytku zewnętrznego, takich jak żele, maści czy plastry – leki na stawy występują pod różną postacią. Są też domowe sposoby: ciepłe (termofor, poduszka elektryczna) i zimne okłady, a także bardziej „naturalne” – okłady liśćmi kapusty (rozbitej tłuczkiem i rozgrzanej) lub pastą borowinową.

Problemy z tkanką chrzestną mogą pozostać przez długi czas bezobjawowe – a więc sprawdza się tu zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć! Nierzadko zdarza się, że w początkowej fazie objawy problemów ze stawami są chwilowe i mijają samoistnie, przez co są ignorowane – nie można jednak tego robić. Jako że najczęstszym powodem kłopotów jest nadwaga, która powoduje zwiększony nacisk i obciążenie stawów, mamy kolejny argument do zgubienia zbędnych kilogramów!

Może się więc okazać, że po zrzuceniu tych nadprogramowych kilogramów żadne środki na stawy nie będą już potrzebne;)

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*


* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.