Floradix żelazo i witaminy – zdrowy tonik

Floradix żelazo i witaminy – zdrowy tonik

04/02/2017|Posted in: Moim zdaniem

Floradix to żadna nowość na rynku – przynajmniej nie polskim, bo na rynku niemieckim to klasyk z ponad 100-letnią tradycją. Jest dostępny głównie w formie toników, aczkolwiek w ofercie są również tabletki. Floradix Żelazo i witaminy, bo na nim się dziś skupię, to suplement diety zalecany szczególnie Paniom – mające na celu głównie poprawę kondycji i samopoczucia.

Floradix Żelazo i witaminy to tonik dostępny w dwóch pojemnościach:

Tonik Floradix Żelazo i witaminy 250 ml

Tonik Floradix Żelazo i witaminy 500 mlFloradix Żelazo i witaminy jest zalecany szczególnie dla Pań, które odczuwają dokuczliwe objawy niedoboru żelaza i witamin, czyli:

  • kobiet aktywnych i przemęczonych – również tych, które tracą duże ilości żelaza w wyniku obfitych miesiączek
  • odchudzających się – wegetarianek, które są szczególnie narażone na niedobór żelaza
  • będących w ciąży lub karmiących piersią (które powinny jego zastosowanie skonsultować z lekarzem).

Słuszną sugestią jest słowo „flora” w nazwie, ponieważ preparat Floradix Żelazo i witaminy oparty jest na ekstraktach ziołowych (marchew, pokrzywa, szpinak, korzeń perzu, koper, algi, malwa afrykańska) i koncentratach soków owocowych (gruszka, winogrona, czarna porzeczka, wiśnie, jabłka, pomarańcze, buraki, cytryna, miąższ owoców chleba świętojańskiego). Oprócz wcześniej wymienionych tonik zawiera również:

  • wyciąg z drożdży
  • witaminy B1, B2, B6, B12 i C (pochodząca głównie z wyciągu wodnego z dzikiej róży, zwiększająca przyswajanie żelaza)
  • tiamina i ryboflawina
  • miód
  • żelazo organiczne (II) wspierające produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny
  • ekstrakt z kiełków pszenicy

W rodzinie preparatów niemieckiej marki Salus, oprócz Floradix Żelazo i witaminy, są też dostępne inne suplementy, a najpopularniejsze z nich to:

Floradix Kindervital – tonik dla dzieci powyżej 3-go roku życia o pojemności 250 ml zawierający wapń (niezbędny w czasie wzrostu dla zdrowych kości i zębów) i 9 witamin: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D i E. Jest zdrowy i bezpieczny, bo oparty na koncentratach soków owocowych i wyciągach ziołowych.Floradix Saludynam – tonik 250 ml przeznaczony szczególnie dla osób cierpiących na niedobór wapnia i magnezu – dla utrzymania zdrowia kości i zębów. Jest uzupełniony o cynk i witaminę D3.Floradix 84 tabletki – również przeznaczony dla kobiet, ponieważ ma ten sam skład jak tonik. Zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz jest uzupełniony o kwas foliowy. Wystarczy tylko 1 tabletka dziennie!Ciekawostka! Floradix Żelazo i witaminy zawiera płynną formę glukonianu żelazawego, czyli formy najlepiej przyswajanej przez organizm. Tonik nie zawiera żadnych środków konserwujących, barwników ani alkoholu.

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*


* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.