Floradix żelazo i witaminy – zdrowy tonik

Floradix to żadna nowość na rynku – przynajmniej nie polskim, bo na rynku niemieckim to klasyk z ponad 100-letnią tradycją. Jest dostępny głównie w formie toników, aczkolwiek w ofercie są również tabletki. Floradix Żelazo i witaminy, bo na nim się dziś skupię, to suplement diety zalecany szczególnie Paniom – mające na celu głównie poprawę kondycji i samopoczucia.

Floradix Żelazo i witaminy to tonik dostępny w dwóch pojemnościach:

Tonik Floradix Żelazo i witaminy 250 ml

Tonik Floradix Żelazo i witaminy 500 mlFloradix Żelazo i witaminy jest zalecany szczególnie dla Pań, które odczuwają dokuczliwe objawy niedoboru żelaza i witamin, czyli:

  • kobiet aktywnych i przemęczonych – również tych, które tracą duże ilości żelaza w wyniku obfitych miesiączek
  • odchudzających się – wegetarianek, które są szczególnie narażone na niedobór żelaza
  • będących w ciąży lub karmiących piersią (które powinny jego zastosowanie skonsultować z lekarzem).

Słuszną sugestią jest słowo „flora” w nazwie, ponieważ preparat Floradix Żelazo i witaminy oparty jest na ekstraktach ziołowych (marchew, pokrzywa, szpinak, korzeń perzu, koper, algi, malwa afrykańska) i koncentratach soków owocowych (gruszka, winogrona, czarna porzeczka, wiśnie, jabłka, pomarańcze, buraki, cytryna, miąższ owoców chleba świętojańskiego). Oprócz wcześniej wymienionych tonik zawiera również:

  • wyciąg z drożdży
  • witaminy B1, B2, B6, B12 i C (pochodząca głównie z wyciągu wodnego z dzikiej róży, zwiększająca przyswajanie żelaza)
  • tiamina i ryboflawina
  • miód
  • żelazo organiczne (II) wspierające produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny
  • ekstrakt z kiełków pszenicy

W rodzinie preparatów niemieckiej marki Salus, oprócz Floradix Żelazo i witaminy, są też dostępne inne suplementy, a najpopularniejsze z nich to:

Floradix Kindervital – tonik dla dzieci powyżej 3-go roku życia o pojemności 250 ml zawierający wapń (niezbędny w czasie wzrostu dla zdrowych kości i zębów) i 9 witamin: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D i E. Jest zdrowy i bezpieczny, bo oparty na koncentratach soków owocowych i wyciągach ziołowych.Floradix Saludynam – tonik 250 ml przeznaczony szczególnie dla osób cierpiących na niedobór wapnia i magnezu – dla utrzymania zdrowia kości i zębów. Jest uzupełniony o cynk i witaminę D3.Floradix 84 tabletki – również przeznaczony dla kobiet, ponieważ ma ten sam skład jak tonik. Zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz jest uzupełniony o kwas foliowy. Wystarczy tylko 1 tabletka dziennie!Ciekawostka! Floradix Żelazo i witaminy zawiera płynną formę glukonianu żelazawego, czyli formy najlepiej przyswajanej przez organizm. Tonik nie zawiera żadnych środków konserwujących, barwników ani alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *